22. Finał dobiegł końca

I oto zakończył się kolejny, 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam ta akcja trwa, a nasz sztab kolejny rok mógł włączyć się w dzieło niesienia pomocy innym ludziom.

Nasz końcowy rezultat, potwierdzony przez bank to  32.636,56 zł! Na ulicę miasta wyruszyło z naszego sztabu 89 wolontariuszy, z czego 53 harcerzy (w tym ponad połowa to harcerze wildeckiego hufca).

Tegoroczny finał przyniósł kilka zmian i nowości. Nie prowadziliśmy już “aukcji” gadżetów w siedzibie sztabu. Odbyła się za to wielka licytacja w Poznań City Center, z którym w tym roku ściśle współpracowaliśmy i gdzie nasi wolontariusze kwestowali. Podczas aukcji zlicytowano gadżety WOŚPowe (237 zł) i inne przedmioty ofiarowane przez sponsorów (3471 zł). Za rekordową kwotę poszły: przejazd Porsche po torze wyścigowym (800 zł) i koszulka Poznań City Center (750 zł). Nasi wolontariusze w samym tylko centrum handlowym uzbierali ponad 7,5 tysiąca złotych.

Nowością jest również to, że czekamy na potwierdzenie wyniku z banku, gdyż inaczej jak w ubiegłych latach, w tym roku zebrane pieniądze były zabezpieczane i przekazywane w specjalnych kopertach do przeliczenia.

Poznań City CenterDziękujemy bardzo Poznań City Center za współpracę, w ramach której nasi wolontariusze mogli prowadzić zbiórkę na terenie obiektu. Dodatkowo przygotowaliśmy też specjalny kącik dla dzieci z animacjami oraz za sprawą dh. Pauliny Piątek przeprowadzony został pokaz Zumby.

Więcej o tegorocznej akcji w PCC przeczytacie tutaj:
www.codziennypoznan.pl/wosp-2014-takze-w-poznan-city-center

Dziękujemy również naszym sponsorom, którzy wsparli “gastronomicznie” wolontariuszy. Firma Konspol zasponsorowała jak zawsze pyszne kurczaki. Piekarnia Limaro podarowała dla kwestujących drożdżówki i chleb, a od Hochland otrzymaliśmy serki Piato do smarowania :)

Konspol  Limaro Hochland

 

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki za

zaangażowanie i do zobaczenia na 23. Finale już za rok!
CZUWAJ! SIEMA!


Comments are closed